Nieuwbouw 22 appartementen Vondellaan | Zeist

Kelderman Bouw is in Zeist opnieuw aan de slag gegaan voor Woongroen uit Zeist. Op een markante zichtlocatie aan de Joost van den Vondellaan hebben onze ‘Keldermannen’ een woongebouw met 22 huurappartementen en een gemeenschappelijke huiskamer gerealiseerd. Een zeer fraai project voor drie bijzondere doelgroepen.

Projectdetails
Status Opgeleverd

Woongroen

Kelderman Bouw werd vanuit een aannemersselectie door Woongroen geselecteerd om de bouw te realiseren. Woongroen was als verhuurder actief in de gemeenten De Bilt en Zeist en wilde meebewegen met maatschappelijke ontwikkelingen en de lokale opgave. Zij zorgden voor betaalbare woningen voor mensen met een krappe beurs. Hiervoor werd bi jdit project nauw samengewerkt met maatschappelijke partners. Na de selectie werd het plan in bouwteam verder uitgewerkt.

Doelgroepen

De appartementen zijn bestemd voor bijzondere doelgroepen: midstay (kortdurende opvang), begeleid wonen en reguliere huurwoningen met 'draagbewoners'.  Het begeleid wonen wordt door het Leger des Heils verzorgd.

  • Midstay: De midstay-woningen zijn bedoeld voor mensen uit Zeist die in een onacceptabele woonsituatie verblijven en dreigen dakloos te raken. De midstay-voorziening is geschikt voor 1 persoon.
  • Leger des Heils woningen: In deze woningen komen mensen te wonen die tijdelijk lichte zorg- en woonondersteuning nodig hebben.
  • Draagbewoners: Deze huurders worden gevraagd een sociale buur te zijn. Denk aan het regelmatige praatje op de gang of in de huiskamer, meedoen aan gezamenlijke buurtactiviteiten.
Schermerslaan LR
Johan v Oldenbaneveltlaan LR

Architectuur

Het fraaie ontwerp komt uit handen van CRKL architecten.  CRKL heeft gekozen voor een ontwerp met een galerij-paviljoen, waarbij het gebouw rondom voorzien wordt van een royale overstek.  Hierdoor zijn er buitenruimtes op de zonnige zuidzijde en oogt de galerijzijde niet als een achterkant. De aluminium puien zijn brons van kleur, passend bij de staande Frake houten delen. Subtiele verspringingen van gevelopeningen, hekwerklamellen en plankbreedtes geven het geheel een speelse uitstraling.

Duurzaam

Het woongebouw is energiezuinig en met duurzame materialen gebouwd. De warmte- en/of koudeopslag is geregeld via bodembronnen [WKO].

Ook aan natuurinclusiviteit is ruimschoots aandacht gegeven. In de tuin is ruimte voor enkele insectenhotels en achter de houten delen in de gevel is ruimte voor nestkasten voor huismussen. De betonranden van de overstekken zijn voorzien van openingen voor het nesten van zwaluwen en vleermuizen.

Het omliggende terrein is met zorg en aandacht ingevuld en heeft een groen karakter, waarbij zoveel mogelijk bestaande bomen zijn gehandhaafd.  Het regenwater is via zichtbare groene greppels bovengronds afgevoerd naar de wadi en de bestrating is grotendeels halfopen.

Project in beeld...

Artist Impressions

Aan dit project werkten mee

Architect CRKL architecten
Opdrachtgever Woongroen

Nieuws over dit project

Wonen en ontmoeten aan de Schermerslaan in Zeist

Aan de Schermerslaan in Zeist is ruimte ontstaan voor méér dan wonen

Lees meer

Start bouw feest Vondellaan Zeist

Aan de Joost van den Vondellaan in Zeist verrijst een woongebouw dat meer is dan alleen een verzameling appartementen. Het project combineert architectonische kwaliteit en duurzaamheid met een sociale woonvorm, waarin gemeenschapszin en ondersteuning centraal staan

Lees meer

Project Vondellaan | Zeist

Op maandag 25 november 2024 ondertekenden Danny Visser [bestuurder Woongroen] en Kees Blotenburg [algemeen directeur Kelderman Groep] de overeenkomst voor project Vondellaan!

Lees meer